Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev

 Webnoviny   1. august 2022  99
Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Bulharský prezident Rumen Radev v pondelok v snahe odvrátiť politickú a hospodársku krízu v krajine vymenoval dočasnú vládu. Tá povedie Bulharsko do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 2. októbra. Radev do čela dočasnej vlády vymenoval bývalého ministra práce Galaba Doneva.

Voľby budú v októbri


Tento krok prišiel po tom, ako tri najväčšie politické strany v krajine nedokázali nájsť spoločnú reč pre vytvorenie životaschopnej koalície.

Júnový rozpad reformnej koalície znamená, že v októbri sa uskutočnia ďalšie parlamentné voľby, už štvrté od apríla 2021. Tie podľa analytikov prinesú do rozdrobeného parlamentu silnejšiu prítomnosť nacionalistických a proruských skupín.

Rozptýlenie obáv ľudí pred mrazom


Všeobecne sa očakáva, že nová administratíva sa pokúsi rozptýliť obavy ľudí zo zimných mrazov v súvislosti s problémami s dodávkami energií, ako aj prehodnotiť postoj krajiny k dovozu ruského plynu.

Ten bol prerušený v apríli po tom, čo bulharskí predstavitelia odmietli požiadavku Moskvy platiť za plyn v rubľoch.

Viac k témam: Bulharský prezident, Dočasná vláda, Hospodárska kríza, Politická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.