Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Požiar v Českom Švýcarsku nepoľavuje, na mieste zasahuje takmer tisíc hasičov (foto)

 Webnoviny   1. august 2022  26
Požiar v Českom Švýcarsku nepoľavuje, na mieste zasahuje takmer tisíc hasičov (foto)

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Už deviaty deň bojujú hasiči s rozsiahlym požiarom v českom Národnom parku České Švajčiarsko. Ako referuje web TV Nova, na mieste zasahuje takmer tisícka hasičov a denne prichádza nová technika z viacerých regiónov Česka.

S ohňom hasiči bojujú od nedele predminulého týždňa. Dym z požiaru je v dôsledku poveternostných podmienok cítiť vo viacerých častiach Česka.

Podľa najnovších informácií sa síce neobjavujú nové ohniská požiaru a hasičom sa darí držať plochu zásahu na približne 2 860 hektároch, napriek tomu však nemajú oheň jednoznačne pod kontrolou. Situáciu hasičom komplikuje znížená viditeľnosť, vietor i náročný terén.

V pondelok priviezli hasičom ďalšiu techniku, vrátane štvorkoliek, čerpadiel a asi 200 hadíc. Zasahuje taktiež šesť českých a 12 nemeckých vrtuľníkov. Pripravených je aj päť lietadiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie)

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiar v Českom Švýcarsku nepoľavuje, na mieste zasahuje takmer tisíc hasičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.