Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina v noci čelila ďalšiemu dronovému útoku, Rusi zaútočili na sklad ropy v Rivnenskej oblasti

 Webnoviny  10. august 2023  107  
Ukrajina v noci čelila ďalšiemu dronovému útoku, Rusi zaútočili na sklad ropy v Rivnenskej oblasti

10.8.2023 (SITA.sk) - Ruskí okupanti v stredu v noci zaútočili dronmi na Rivnenskú oblasť, pričom zasiahli sklad ropy v okrese Dubno. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na gubernátora oblasti Vitalija Kovaľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rivnenská oblasť sa v noci stala terčom rozsiahleho útoku dronov. Žiaľ, bol zničený ropný sklad v okrese Dubno,“ oznámil Kovaľ na komunikačnej platforme Telegram s tým, že útok si nevyžiadal žiadne obete na životoch.

Na mieste útoku podľa Kovaľa pracuje 45 členov pátracej a záchrannej posádky a 14 hasičských a záchranných zariadení. „Chemická a radiačná situácia je v norme. Evakuácia obyvateľstva nebude potrebná,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruskí okupanti, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina v noci čelila ďalšiemu dronovému útoku, Rusi zaútočili na sklad ropy v Rivnenskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.