Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina sa dočká ďalšej vojenskej pomoci, bulharský parlament schválil presun nefunkčných rakiet S-300

 Webnoviny  27. september 2023  97  
Ukrajina sa dočká ďalšej vojenskej pomoci, bulharský parlament schválil presun nefunkčných rakiet S-300

27.9.2023 (SITA.sk) - Bulharský parlament odhlasoval presun neznámeho počtu nefunkčných rakiet zem-vzduch S-300 na Ukrajinu, ktoré by sa tam dali opraviť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Referuje o tom web Kyiv Independent. Hlavný dôvod potreby premiestnenia rakiet podľa Bulharov bol, že rakety boli príliš staré na to, aby boli použiteľné pre bulharskú armádu, a že ani ich pôvodný výrobca by ich nebol schopný opraviť.

Nemenovaní experti a predstavitelia z bulharského ministerstva obrany tvrdili, že napriek ich stavu bude ukrajinská armáda schopná zabezpečiť prevádzkyschopnosť rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bulharská armáda, bulharské ministerstvo obrany, Humanitárna pomoc Ukrajine, pomoc Ukrajine, raketa S-300, rusko-ukrajinský konflikt, Systém S-300, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina sa dočká ďalšej vojenskej pomoci, bulharský parlament schválil presun nefunkčných rakiet S-300 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.