Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina označila šesť ruských prístavov za oblasti vojenského ohrozenia

 Webnoviny   5. august 2023  84  
Ukrajina označila šesť ruských prístavov za oblasti vojenského ohrozenia

5.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajina zverejnila pobrežnú správu, ktorá uviedla, že vody šiestich ruských čiernomorských prístavov sú oblasťami vojenského ohrozenia. Správu v piatok zverejnila ukrajinská štátna inštitúcia Deržhidrohrafija, ktorá je zodpovedná za navigáciu v rámci exkluzívnej morskej ekonomickej zóny Ukrajiny v Čiernom a Azovskom mori.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Správa konkretizuje, že označenie za oblasť vojenského ohrozenia sa týka ruských prístavov Anapa, Novorossijsk, Gelendžik, Tuapse, Soči a Tamaň a je založená na príkaze ukrajinského námorníctva zo 4. augusta. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)Ruská federácia po tom, ako odstúpila od čiernomorskej obilnej dohody, oznámila, že od 20. júla bude považovať všetky lode smerujúce do ukrajinských morských prístavov za potenciálnych prepravcov vojenského nákladu. Ukrajina reagovala upozornením, že bude za prepravcov vojenských tovarov považovať všetky plavidlá smerujúce do ruských prístavov alebo prístavov na okupovaných územiach Ukrajiny.Viac k témam: Azovské more, Čierne more, Ohrozenie, Ruské prístavy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina označila šesť ruských prístavov za oblasti vojenského ohrozenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.