Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Kyjev evakuuje viac ako 100 detí z Doneckej oblasti pre neustále bombardovanie zo strany ruskej armády

 Webnoviny   5. august 2023  63  
Kyjev evakuuje viac ako 100 detí z Doneckej oblasti pre neustále bombardovanie zo strany ruskej armády

5.8.2023 (SITA.sk) - V dôsledku neustáleho bombardovania zo strany ruskej armády Kyjev z Doneckej oblasti na východe Ukrajiny nútene evakuuje 130 detí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Oznámilo to v sobotu ukrajinské ministerstvo pre reintegráciu. Deti evakuujú z obcí, ktoré sú blízko frontovej línie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Z päťkilometrovej nebezpečnej zóny v Sumskej oblasti na severovýchode Ukrajiny už evakuovali celkovo 1 718 ľudí, vrátane 228 detí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

V 21 obciach oblasti nezostali nijakí ľudia, uviedlo ministerstvo pre reintegráciu. Rada obrany Charkivskej oblasti 17. júla prijala rezolúciu o povinnej evakuácii detí z deviatich obcí v regióne mesta Vovčansk.

Viac k témam: Deti, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kyjev evakuuje viac ako 100 detí z Doneckej oblasti pre neustále bombardovanie zo strany ruskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.