Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina nemá schopnosť zostreliť raketu Ch-22, potrebuje od západu systém Patriot

 Webnoviny  15. január 2023  59
Ukrajina nemá schopnosť zostreliť raketu Ch-22, potrebuje od západu systém Patriot

15.1.2023 (Webnoviny.sk) - Na zostrelenie takých ruských rakiet, aká v sobotu zasiahla obytný dom v meste Dnipro a zabila najmenej 20 civilistov, Ukrajina potrebuje protiraketový systém Patriot. Velenie ukrajinských vzdušných síl v nedeľu uviedlo, že Rusko 14. januára použilo bombardéry Tu-223, z ktorých proti Ukrajine odpálilo päť rakiet Ch-22. Jedna z rakiet zasiahla výškový obytný dom v meste Dnipro.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Niet pochýb, že išlo o raketu Ch-22," uviedlo velenie ukrajinských vzdušných síl a dodalo, že Ukrajina „nemá palebnú schopnosť zostreliť tento typ rakety".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zastaviť takéto rakety sú schopné len protiraketové systémy, ktoré by Ukrajine mohli dodať západní partneri v budúcnosti (také systémy ako Patriot PAC-3 alebo SAMP-T)," konštatovalo velenie vzdušných síl. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina nemá schopnosť zostreliť raketu Ch-22, potrebuje od západu systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.