Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Ukrajina nemá schopnosť zostreliť raketu Ch-22, potrebuje od západu systém Patriot
Webnoviny 15. január 2023 572
15.1.2023 (Webnoviny.sk) - Na zostrelenie takých ruských rakiet, aká v sobotu zasiahla obytný dom v meste Dnipro a zabila najmenej 20 civilistov, Ukrajina potrebuje protiraketový systém Patriot. Velenie ukrajinských vzdušných síl v nedeľu uviedlo, že Rusko 14. januára použilo bombardéry Tu-223, z ktorých proti Ukrajine odpálilo päť rakiet Ch-22. Jedna z rakiet zasiahla výškový obytný dom v meste Dnipro.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Niet pochýb, že išlo o raketu Ch-22," uviedlo velenie ukrajinských vzdušných síl a dodalo, že Ukrajina „nemá palebnú schopnosť zostreliť tento typ rakety".
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
„Zastaviť takéto rakety sú schopné len protiraketové systémy, ktoré by Ukrajine mohli dodať západní partneri v budúcnosti (také systémy ako Patriot PAC-3 alebo SAMP-T)," konštatovalo velenie vzdušných síl. Informuje o tom portál Kyiv Independent.
Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina nemá schopnosť zostreliť raketu Ch-22, potrebuje od západu systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO