Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent

 Webnoviny  15. január 2023  86  
Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent

15.1.2023 (Webnoviny.sk) - Správy, podľa ktorých Moskva plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády z 27 na 30 rokov, podľa britského rezortu obrany naznačujú, že ruskí lídri dúfajú, že takáto zmena bude „menej znepokojujúca" ako ďalšie kolo nepopulárnej „čiastočnej mobilizácie".

Horná hranica veku


Šéf obranného výboru ruskej Štátnej dumy Andrej Kartapolov 12. januára navrhol, aby Rusko pred odvodmi do armády, ktoré budú na jar 2023, posunulo hornú hranicu veku pre odvody z 27 na 30 rokov," uviedlo britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine.

Zväčšenie ruskej armády


Kartapolov povedal, že cieľom toho kroku je umožniť ohlásené zväčšenie ruskej armády o 30 percent, poznamenáva britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruskí lídri pravdepodobne dúfajú, že zmena vekových kritérií pre pravidelné odvody do armády zvýši počet ľudí pre boje na Ukrajine a zároveň to menej znepokojí obyvateľstvo ako ohlásenie ďalšej „čiastočnej mobilizácie", dodáva britské ministerstvo obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.