Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina musí vyhrať vojnu, je potrebné urobiť viac pre porážku Ruska, vyhlásili Cameron a Séjourné

 Webnoviny   8. apríl 2024  92  
Ukrajina musí vyhrať vojnu, je potrebné urobiť viac pre porážku Ruska, vyhlásili Cameron a Séjourné

8.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajina musí „vyhrať túto vojnu“ a ak prehrá, potom „všetci prehráme“. Ako referuje web news.sky.com, uviedli to ministri zahraničných vecí Spojeného kráľovstva a Francúzska David Cameron a Stéphane Séjourné.

Svet sa pozerá. A bude nás súdiť, ak zlyháme. Musíme urobiť viac, aby sme zaistili porážku Ruska,“ uviedli obaja politici.

Viac o téme: Vojna na UkrajineCameron i Séjourné podotkli, že Británia a Francúzsko sú hrdé na podporu, ktorú sme Ukrajine poskytli, od bezprecedentných sankcií až po koordinované dodávky prvých raketových systémov dlhého doletu, Scalp a Storm Shadow.

Pripomenuli, že obe krajiny napredujú s výcvikom ukrajinských pilotov, aby boli čo najskôr schopní lietať na moderných stíhačkách F-16.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina musí vyhrať vojnu, je potrebné urobiť viac pre porážku Ruska, vyhlásili Cameron a Séjourné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.