Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Pavľuk: Nikto nemôže zostať mimo, ide o osud krajiny. Ukrajinský veliteľ vyzýva Ukrajincov do armády

 Webnoviny   8. apríl 2024  108  
Pavľuk: Nikto nemôže zostať mimo, ide o osud krajiny. Ukrajinský veliteľ vyzýva Ukrajincov do armády

8.4.2024 (SITA.sk) - Veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Pavľuk vyzval Ukrajincov, aby vstúpili do armády, keďže ide o osud krajiny, čo znamená, že nikto nemôže zostať mimo.

Čím viac Ukrajincov nájde odvahu vstúpiť do radov ozbrojených síl, tým menej šancí bude mať Rusko na realizáciu svojich krvilačných plánov," napísal Pavľuk na Facebooku.

Je nanajvýš dôležité uvedomiť si, že nikto nemôže zostať mimo. V stávke je osud krajiny, osud nášho národa," dodal.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom web Ukrajinská pravda.

Teraz je historický okamih, pred ktorý nás osud postavil: buď ubránime a zachováme štát, alebo ako národ zanikneme," vyhlásil Pavľuk.

Veliteľ ukrajinských pozemných síl poznamenal, že ukrajinská armáda potrebuje rôznych špecialistov, a to vodičov, kancelárske sily, kuchárov, stavbárov, IT špecialistov, účtovníkov, lekárov a inžinierov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ukrajinská armáda, ukrajinské ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk - Pavľuk: Nikto nemôže zostať mimo, ide o osud krajiny. Ukrajinský veliteľ vyzýva Ukrajincov do armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.