Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina dokáže podľa premiéra Šmyhaľa vyprodukovať viac ako milión dronov, na prípravu vyčlenili zhruba miliardu dolárov

 Webnoviny   4. marec 2024  141  
Ukrajina dokáže podľa premiéra Šmyhaľa vyprodukovať viac ako milión dronov, na prípravu vyčlenili zhruba miliardu dolárov

4.3.2024 (SITA.sk) - Firmy na Ukrajine sú pripravené vyrobiť viac ako milión dronov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vláda vyčlenila na prípravu tejto výroby zhruba miliardu dolárov. Ako informuje web Ukrajinská pravda, povedal to v pondelok premiér krajiny Denys Šmyhaľ.

„Podnikli sme dosť podstatné kroky na posilnenie našej domácej zbrojnej výroby. Prezident stanovil za cieľ vyrobiť milión dronov. Podľa našich poznatkov sú firmy na Ukrajine sú pripravené vyrobiť viac ako milión bezpilotných lietadiel," konštatoval predseda ukrajinskej vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská ekonomika, Ukrajinský premiér, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dokáže podľa premiéra Šmyhaľa vyprodukovať viac ako milión dronov, na prípravu vyčlenili zhruba miliardu dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.