Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina bude mať do konca roka prvé riešenia na náhradu škôd v dôsledku ruskej invázie, vyhlásil Zelenskyj

 Webnoviny  21. október 2022  83  
Ukrajina bude mať do konca roka prvé riešenia na náhradu škôd v dôsledku ruskej invázie, vyhlásil Zelenskyj

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina bude mať do konca tohto roka reálne riešenia a mechanizmus na kompenzáciu škôd v dôsledku ruskej invázie. Ako referuje web Ukrajinská pravda, po štvrtkovom stretnutí so švajčiarskym prezidentom Ignaziom Cassisom to povedala ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Bude tu otázka týkajúca sa implementácie medzinárodného mechanizmu. Pracujeme na tom, aby príslušná rezolúcia o implementácii kompenzačného mechanizmu bola podporená OSN. Mnohé krajiny sú na to už pripravené. Myslím si, že do konca tohto roka budeme mať skutočné riešenia a uvidíme skutočný mechanizmus,“ povedal Zelenskyj na margo mechanizmu, ktorý by mal kompenzovať škody na Ukrajine aj z peňazí zo zmrazených aktív Ruska.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina bude mať do konca roka prvé riešenia na náhradu škôd v dôsledku ruskej invázie, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.