Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Briti považujú ohlásenie vytvorenia skupiny síl v Bielorusku za odpútanie pozornosti, ruské jednotky sú viazané na Ukrajine

 Webnoviny  21. október 2022  62
Briti považujú ohlásenie vytvorenia skupiny síl v Bielorusku za odpútanie pozornosti, ruské jednotky sú viazané na Ukrajine

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ohlásenie, že Bielorusko vyčlení 70-tisíc vojakov do nového rusko-bieloruského zoskupenia, je podľa britského ministerstva obrany kampaňou na odpútanie pozornosti. Nie je pravdepodobné, že by Rusko naozaj nasadilo významný počet dodatočných vojakov v Bielorusku a toto ohlásenie je pravdepodobne pokusom presvedčiť Ukrajinu, aby presunula svoje sily k severnej hranici, uviedla britská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Bieloruský prezident Alexander Lukašenko 14. októbra povedal, že do novej rusko-bieloruskej skupiny síl sa zapojí 70-tisíc bieloruských vojakov a 15-tisíc Rusov. Avšak doteraz je nepravdepodobné, že Rusko skutočne nasadilo významný počet dodatočných vojakov v Bielorusku,“ konštatuje spravodajská správa britského rezortu obrany.

„Rusko pravdepodobne nie je schopné vygenerovať na boj pripravené formácie v ohlásenej veľkosti, jeho sily sú viazané na Ukrajine. Bieloruská armáda má s vysokou pravdepodobnosťou minimálnu kapacitu na podniknutie zložitých operácií,“ dodalo britské ministerstvo obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Briti považujú ohlásenie vytvorenia skupiny síl v Bielorusku za odpútanie pozornosti, ruské jednotky sú viazané na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.