Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Poučili sa zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti, hodnotí inštitút vojny najnovšie kroky Ruska

 Webnoviny  21. október 2022  66
Poučili sa zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti, hodnotí inštitút vojny najnovšie kroky Ruska

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko pravdepodobne pripravuje presun prvkov vojenského vybavenia zo západného brehu rieky Dnipro na juhu Ukrajiny vzhľadom na predpokladaný postup ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedol, že podľa účtov na komunikačnej platforme Telegram „ruské sily zrušili a vyrabovali hasičskú zbrojnicu v meste Cherson a trajektmi odviezli hasičské nákladné vozidlá, ukradnuté civilné vozidlá a rôzne vybavenie domácností cez rieku Dnipro". ISW dodal, že ruskí vojaci „presúvajú vojenské vybavenie zo západného na východný breh". Informuje o tom portál news.sky.com.

Miestne správy obsahujú aj „satelitné snímky, ktoré ukazujú, že ruské nákladné trajekty prechádzajú cez rieku Dnipro z obce Kozacke (na západnom brehu) do mesta Nova Kachovka (na východnom brehu)," dodal Inštitút pre štúdium vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Tieto správy naznačujú, že ruskí vojaci pravdepodobne plánovane presúvajú veľký počet personálu a vybavenia zo západného brehu rieky Dnipro," dodal ISW. „Ruské sily sa pravdepodobne poučili, aspoň čiastočne, zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti," poznamenal inštitút.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Poučili sa zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti, hodnotí inštitút vojny najnovšie kroky Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.