Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Systémy Patriot a Gepard aj IRIS-T, Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu pomoc za miliardu eur

 Webnoviny  11. október 2023  71  
Systémy Patriot a Gepard aj IRIS-T, Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu pomoc za miliardu eur

11.10.2023 (SITA.sk) - Nemecko poskytuje Ukrajine nový balík pomoci, ktorého súčasťou sú systémy protivzdušnej obrany v hodnote približne miliardy eur. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje oznámenie nemeckého ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBalík pomoci zahŕňa ďalší systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý Nemecko Kyjevu sľúbilo 5. októbra. Súčasťou pomoci zo strany Berlína sú aj rakety vzduch-vzduch krátkeho dosahu IRIS-T a protilietadlové systémy Gepard. Systémy protivzdušnej obrany pomôžu Ukrajine lepšie chrániť svoju kritickú infraštruktúru počas nadchádzajúcej zimy, uviedol nemecký rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Nemecko okrem toho poskytuje ukrajinským špeciálnym silám „komplexný balík podpory", ktorý tvoria vozidlá, zbrane a vybavenie v hodnote viac ako 20 miliónov eur, uviedol nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Viac k témam: Iris-T, Nemecký minister obrany, Protilietadlový systém Gepard, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Systémy Patriot a Gepard aj IRIS-T, Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu pomoc za miliardu eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.