Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto)

 Webnoviny  10. október 2023  170  
Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto)

10.10.2023 (SITA.sk) - Učiteľ záhradníctva z americkej Minnesoty Travis Gienger vytvoril v pondelok svetový rekord v kategórii najťažšia tekvica. Ním vypestovaný kúsok vážil až 1 247 kilogramov, vďaka čomu vyhral každoročnú súťaž vo vážení tekvíc v severnej Kalifornii.

„Nečakal som to. Bol to skvelý pocit,“ povedal 43-ročný Gienger, ktorý pestuje tekvice už takmer 30 rokov a zlepšil tak predchádzajúci vlastný národný rekord z vlaňajška s tekvicou vážiacou 1 161 kilogramov.

Predchádzajúci svetový rekord pre najťažšiu tekvicu stanovil pestovateľ v Taliansku, ktorý v roku 2021 podľa Guinnessových svetových rekordov vyprodukoval tekvicu s hmotnosťou 1 226 kilogramov.

Gienger pestuje svoje obrie kúsky v tekvicovom záhone na svojom dvore. Povedal, že tento rok sa rozhodol venovať svojim rastlinám zvýšenú starostlivosť. Polieval ich až 12-krát denne a hnojil ich o niečo viac ako zvyčajne.

Viac k témam: Guinnessove svetové rekordy, Svetový rekord
Zdroj: SITA.sk - Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.