Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty uvalili sankcie na sedem jednotlivcov a 3 firmy, dodávali elektroniku ruskej armáde

 Webnoviny   8. november 2023  181  
Spojené štáty uvalili sankcie na sedem jednotlivcov a 3 firmy, dodávali elektroniku ruskej armáde

8.11.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty americké zaviedli exportné obmedzenia voči siedmim jednotlivcom a trom spoločnostiam pre dodávky elektroniky s dvojakým použitím do Ruska. Oznámil to Úrad pre priemysel a bezpečnosť amerického ministerstva obchodu, informuje spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa vyhlásenia úradu boli tieto fyzické osoby a spoločnosti súčasťou komplexnej globálnej schémy obstarávania, ktorá nelegálne dodávala a nakupovala elektroniku dvojakého použitia v hodnote miliónov dolárov pre koncových používateľov v Ruskej federácii vrátane spoločností napojených na ruskú armádu.

Štyri sankcionované osoby žijú v Rusku, dve v Kanade a jedna v USA. Spoločnosti, ktorých sa sankcie týkajú, sú firmy H Brothers a SN Electronics so sídlom v USA a spoločnosť Suntronic so sídlom v Spojených arabských emirátoch. Vývozné obmedzenia voči nim USA uplatnili na 180 dní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty uvalili sankcie na sedem jednotlivcov a 3 firmy, dodávali elektroniku ruskej armáde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.