Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Washington popiera tlak na Kyjev, aby rokoval s Ruskom o mieri

 Webnoviny   8. november 2023  131  
Washington popiera tlak na Kyjev, aby rokoval s Ruskom o mieri

8.11.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo zahraničných vecí poprelo správy, že USA naliehali na Ukrajinu, aby sa zúčastnila na mierových rokovaniach s Ruskom.

Mierový vzorec


Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje vyjadrenie hovorcu amerického rezortu diplomacie Vedanta Patela.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Nie sme si vedomí žiadnych rozhovorov s Ukrajinou o rokovaniach mimo štruktúry mierového vzorca,“ povedal Patel novinárom s poukázaním na 10-bodový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského pre ukončenie vojny.

Stiahnutie ruských vojakov


Zelenského mierový plán požaduje úplné stiahnutie ruských vojakov z nelegálne okupovaných ukrajinských území a obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Americká televízia NBC News však v závere minulého týždňa uviedla, že americkí a európski predstavitelia tajne rokovali s ukrajinskou vládou o možných vyjednávaniach s Ruskom, pričom podľa zdrojov NBC News boli súčasťou diskusie aj prípadné ukrajinské ústupky.

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Washington popiera tlak na Kyjev, aby rokoval s Ruskom o mieri © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.