Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Sovietske invázie Maďarska a Československa boli nesprávne, Putin ich označil za chybu

 Webnoviny  12. september 2023  65  
Sovietske invázie Maďarska a Československa boli nesprávne, Putin ich označil za chybu

12.9.2023 (SITA.sk) - Sovietske invázie Maďarska a Československa boli podľa ruského vodcu Vladimira Putinanesprávne“ a „chyba“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyhlásil to počas Východného ekonomického fóra vo Vladivostoku, informuje spravodajský portál BBC. Putin, ktorý vo februári 2022 spustil nevyprovokovanú inváziu na Ukrajinu a vyvolal najväčšiu vojnu v Európe od druhej svetovej vojny, tiež povedal, že krajiny by nemali robiť v zahraničnej politike nič, čo by „ubližovalo záujmom iných ľudí“.

Washington podľa neho nemá „žiadnych priateľov, len záujmy“, povedal ruský vodca. Spojené štáty tiež podľa neho robia rovnaké chyby ako Sovietsky zväz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Sovietska invázia Maďarska sa odohrala v roku 1956 a boje si vyžiadali najmenej 2 600 mŕtvych. O dvanásť rokov neskôr sovietski vojaci s vojakmi ďalších krajín Varšavskej zmluvy vtrhli do Československa. O život prišlo zhruba 137 ľudí.

Viac k témam: Invázia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Sovietska okupácia, Sovietsky zväz
Zdroj: SITA.sk - Sovietske invázie Maďarska a Československa boli nesprávne, Putin ich označil za chybu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.