Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Ruské bombardovanie zabilo v Doneckej oblasti dvoch civilistov, ďalší utrpeli vážne zranenia

 Webnoviny  12. september 2023  89  
Ruské bombardovanie zabilo v Doneckej oblasti dvoch civilistov, ďalší utrpeli vážne zranenia

12.9.2023 (SITA.sk) - Ruské bombardovanie miest Krasnohorivka a Avdijivka v Doneckej oblasti v utorok zabilo dvoch civilistov a ďalších troch zranilo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje ukrajinskú generálnu prokuratúru. Ruské sily podnikli delostrelecký úder proti mestu Krasnohorivka ráno, pričom 152-milimetrový delostrelecký granát zasiahol rodinný dom a zabil 84-ročnú ženu a 71-ročného muža, ktorí v ňom bývali.

Ďalšia žena vo veku 70 rokov, ktorá bola v dome dočasne, utrpela popáleniny. Rusi v utorok ráno bombardovali aj mesto Avdijivka, kde tiež zasiahli rodinný dom a zranili 82-ročnú ženu a jej 55-ročnú dcéru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Úrad generálnej prokuratúry uviedol, že všetkých zranených hospitalizovali. Mestá Krasnohorivka a Avdijivka ležia v blízkosti frontovej línie. Najmä Avdijivka sa nachádza v jednej z hlavných oblastí bojových operácií a ruské sily na mesto pravidelne útočia.

Viac k témam: civilné obete, donecká oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinská generálna prokuratúra
Zdroj: SITA.sk - Ruské bombardovanie zabilo v Doneckej oblasti dvoch civilistov, ďalší utrpeli vážne zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.