Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Situácia v Charkovskej oblasti sa stabilizovala. Rusov však treba vytlačiť, tvrdí Budanov

 Webnoviny  14. máj 2024  142  
Situácia v Charkovskej oblasti sa stabilizovala. Rusov však treba vytlačiť, tvrdí Budanov

14.5.2024 (SITA.sk) - Situácia súvisiaca s ruskou inváziou v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny sa stabilizovala. Ukrajinské obranné sily budú vytláčať Rusov z územia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, vo vysielaní národnej televízie to povedal šéf ukrajinského obranného spravodajstva Kyrylo Budanov.

V súčasnosti prebieha fáza ruskej pohraničnej operácie v Charkovskej oblasti. Povedať, že nepriateľ dosiahol významný úspech, by bolo nepravdivé. Je však dôležité mať na pamäti, že situácia je dosť napätá a veľmi rýchlo sa mení. Napriek tomu, od včerajšieho večera sa podľa mňa objavil rýchly trend k stabilizácii,“ vyhlásil Budanov.

Nepriateľ je zablokovaný


Podľa neho „nepriateľ je v podstate už zablokovaný na hraniciach“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pokračuje pôsobenie ukrajinských obranných síl pre ďalšiu stabilizáciu a začiatok vytláčania nepriateľa za naše štátne hranice,“ dodal.

Čo sa týka Sumskej oblasti, Rusi vlastne plánovali podobnú operáciu od začiatku aj v tejto oblasti. V súčasnosti udržiavajú na hraniciach malé zoskupenia síl, no situácia im zatiaľ neumožnila zapojiť sa do aktívnej činnosti a realizovať svoj plán,“ podotkol Budanov.

Rusi sami neustúpia


Na otázku, kedy by Rusi mohli začať ustupovať, Budanov povedal, že sami neustúpia.

Treba ich vytlačiť. Preto budú boje pokračovať.

Budanov zároveň zdôraznil, že situácia v súčasnosti „nie je katastrofálna“.

Podotkol, že hlavným cieľom súčasnej ruskej operácie na hraniciach sú psychologické a informačné aktivity zamerané na vytváranie chaosu a paniky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Situácia v Charkovskej oblasti sa stabilizovala. Rusov však treba vytlačiť, tvrdí Budanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.