Piatok, 27. máj 2022
Oblačno  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rusom sa kráti čas, na dobytie oceliarne Azovstaľ majú už len tri dni

 Webnoviny   6. máj 2022  44
Rusom sa kráti čas, na dobytie oceliarne Azovstaľ majú už len tri dni

6.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko chce dobyť ukrajinské prístavné mesto Mariupoľ a obrovskú oceliareň Azovstaľ, ktorá sa v ňom nachádza, pred pondelňajším Dňom víťazstva. V najnovšej správe na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Spomenutá mariupoľská oceliareň je už celé týždne dejiskom ťažkých bojov. V komplexe sa nachádza rozsiahla sieť podzemných krytov, ktoré chránia ukrajinských obrancov a civilistov pred ruským bombardovaním.

„Obnovené úsilie Ruska obsadiť Azovstaľ a dokončiť dobytie Mariupoľa je pravdepodobne spojené s nadchádzajúcim sviatkom, Dňom víťazstva, a Putinovou túžbou dosiahnuť na Ukrajine symbolický úspech,“ uvádzajú Briti.

Toto úsilie však podľa britského ministerstva obrany spôsobuje Rusku ďalšie straty, čo sa týka vojakov, vybavenia a munície, keďže Ukrajinci maria plány Moskvy v oblasti Donbasu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, Deň víťazstva, Evakuácia, humanitárne koridory, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusom sa kráti čas, na dobytie oceliarne Azovstaľ majú už len tri dni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.