Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Ukrajinskej armáde sa podarilo potopiť krížnik Moskva, súradnice o polohe lode dostali od Američanov

 Webnoviny   6. máj 2022  132
Ukrajinskej armáde sa podarilo potopiť krížnik Moskva, súradnice o polohe lode dostali od Američanov

6.5.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty americké oznámili, že poskytli Ukrajine spravodajské informácie o umiestnení ruského krížnika Moskva. Ako uviedol nemenovaný americký predstaviteľ, udialo sa tak pred ukrajinským útokom, ktorý v Čiernom mori potopil vlajkovú loď ruského námorníctva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podľa amerického predstaviteľa sa samotná Ukrajina rozhodla zacieliť na plavidlo a následne ho potopiť pomocou vlastných protilodných rakiet.

Vzhľadom na ruské útoky z mora na ukrajinské pobrežie sa USA rozhodli poskytnúť spravodajské informácie o umiestnení ruských lodí.

Predstaviteľ dodal, že USA nevedeli o ukrajinských plánoch zaútočiť na krížnik Moskva až do chvíle, kým nezačali túto operáciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský krížnik
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinskej armáde sa podarilo potopiť krížnik Moskva, súradnice o polohe lode dostali od Američanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.