Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Von der Leyenová verí, že EÚ schváli nový balík sankcií voči Rusku. Ideme dobrým smerom, vyhlásila

 Webnoviny   6. máj 2022  87
Von der Leyenová verí, že EÚ schváli nový balík sankcií voči Rusku. Ideme dobrým smerom, vyhlásila

6.5.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová verí, že Európska únia schváli nový balík sankcií voči Rusku.

"Som presvedčená, že schvaľovanie tohto balíka bude úspešné. Ak to potrvá o deň dlhšie, tak to potrvá o deň dlhšie, ale ideme dobrým smerom," povedala v piatok šéfka EK. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktVon der Leyenová sa takto vyjadrila po tom, ako maďarský premiér vyhlásil, že nové opatrenia odmieta. Viktor Orbán povedal, že terajší návrh Európskej komisie na zákaz dovozu ruskej ropy by znamenal zhodenie „atómovej bomby“ na maďarskú ekonomiku. Dodal, že Maďarsko je pripravené rokovať, ak uvidí nový návrh, ktorý bude vyhovovať záujmom jeho krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ropa, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Von der Leyenová verí, že EÚ schváli nový balík sankcií voči Rusku. Ideme dobrým smerom, vyhlásila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.