Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ruský útok na Odesu poškodil civilnú infraštruktúru, požiar zachvátil aj Kaštieľ Harryho Pottera (video+foto)

 Webnoviny  30. apríl 2024  122  
Ruský útok na Odesu poškodil civilnú infraštruktúru, požiar zachvátil aj Kaštieľ Harryho Pottera (video+foto)

30.4.2024 (SITA.sk) -


Najmenej štyria ľudia zahynuli a ďalších 29 bolo zranených pri pondelňajšom ruskom raketovom útoku na Odesu, ktorý poškodil civilnú infraštruktúru. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na štátnu pohotovostnú službu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako uviedol gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper, medzi mŕtvymi sú tri ženy a jeden muž. Medzi zranenými boli dve deti a podľa miestnych úradov bol zabitý aj pes. Psychológovia poskytli na mieste útoku pomoc 63 ľuďom.

Správy médií uviedli, že jedným zo zranených bol Serhij Kivalov, zdiskreditovaný spojenec niekdajšieho proruského prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý bol zosadený po protestoch v roku 2014.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Kivalov, bývalý zákonodarca a šéf Ústrednej volebnej komisie, žije v kaštieli, ktorý v dôsledku ruského útoku zachvátil požiar. Tento kaštieľ je miestnym známy ako Kivalovov kaštieľ alebo Kaštieľ Harryho Pottera. Štátna pohotovostná služba informovala, že hasiči likvidovali požiar strechy budovy.Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok na Odesu poškodil civilnú infraštruktúru, požiar zachvátil aj Kaštieľ Harryho Pottera (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.