Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Lotyšsko darovalo Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských raketových útokoch

 Webnoviny  29. apríl 2024  138  
Lotyšsko darovalo Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských raketových útokoch

29.4.2024 (SITA.sk) - Lotyšská štátna energetická spoločnosť Latvenergo darovala Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských útokoch.

Poskytnutie vysokonapäťového transformátora, oleja a kompresora pomôže Ukrajincom pri dodávke prúdu domácnostiam a tiež pri dodávkach vody a tepla do nemocníc, škôl a iných zariadení," povedal hlavný administratívny pracovník firmy Latvenergo Arnis Kurgs. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje pobaltský portál Delfi.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMoskva v poslednom období zintenzívnila útoky raketami a bezpilotnými lietadlami na kritickú infraštruktúru Ukrajiny a od marca podniká rozsiahle údery na energetické zariadenia v celej krajine. Lotyšsko je od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu jedným z najvernejších podporovateľov Kyjeva. Lotyšská premiérka Evika Siliňová nedávno uviedla, že vojenská pomoc Rigy Ukrajine doteraz dosiahla sumu 392 miliónov eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Lotyšsko darovalo Ukrajine zariadenia na obnovu energetického systému po ruských raketových útokoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.