Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video)

 Webnoviny   6. máj 2024  96  
Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video)

6.5.2024 (SITA.sk) - Rusko útočilo na energetickú infraštruktúru v Sumskej oblasti, pričom spôsobilo čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšie úrady a verejnoprávneho vysielateľa Suspiľne.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠéf vojenskej administratívy v meste Sumy Oleksij Drozdenko uviedol, že tam nasadili centrá na pomoc obyvateľom, ktorí majú ťažkosti v dôsledku výpadkov elektriny. Suspiľne informoval, že zariadenia kritickej infraštruktúry v Sumy boli prepnuté na záložné napájanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Ukrajinské vzdušné sily uviedli, že Rusko v noci na pondelok vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov. Veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk vysvetlil, že 12 z týchto bezpilotných lietadiel zničila protivzdušná obrana.Viac k témam: energetická infraštruktúra, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Veliteľ vzdušných síl Ukrajiny
Zdroj: SITA.sk - Rusko vyslalo na Sumskú oblasť 13 kamikadze dronov, útoky spôsobili čiastočný výpadok prúdu aj dodávok vody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.