Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Rusko už nie je schopné ochrániť obyvateľov pred vojnou, tvrdia Briti a očakávajú rýchlejší odvod mužov do armády

 Webnoviny  31. júl 2023  173  
Rusko už nie je schopné ochrániť obyvateľov pred vojnou, tvrdia Briti a očakávajú rýchlejší odvod mužov do armády

31.7.2023 (SITA.sk) - Najnovšie útoky bezpilotných lietadiel na ruskú metropolu Moskva a urýchlenie odvodov do armády ukazujú, že Kremeľ už nie je schopný chrániť vlastné obyvateľstvo pred vojnou. V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to uviedla britská spravodajská služba, informuje portál Ukrajinská pravda.

Zapletenie sa do nepriateľských akcií


Zvýšenie pravdepodobnosti zapletenia sa do nepriateľských akcií, útokov bezpilotných lietadiel na Moskvu, mimoriadna úroveň vnútornej represie a nedávna vzbura wagnerovcov poukazujú na neschopnosť ruského štátu ochrániť obyvateľstvo pred vojnou,“ uvádza sa v správe.

Väčší odvod mužov do armády


Podľa Britov je v súčasnosti prioritnou úlohou ruských úradov zaviesť zmeny v legislatíve, ktoré umožnia rýchlejší odvod väčšieho počtu mužov do armády. Rozviedka pripomína, že ruská Štátna duma v polovici júla zvýšila maximálny vek brannej povinnosti z 27 na 30 rokov, minimálny vek ponechala na 18 rokov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritská rozviedka cez víkend informovala, že žoldnieri z Wagnerovej skupiny dorazili do Bieloruska väčšinou bez svojej ťažkej techniky, pretože ju museli odovzdať ruskému ministerstvu obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, Ochrana osôb a majetku, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, urýchlená mobilizácia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko už nie je schopné ochrániť obyvateľov pred vojnou, tvrdia Briti a očakávajú rýchlejší odvod mužov do armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.