Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Päťhviezdičkový hotel aj firma na výrobu elektrosúčiastok, Česko zmrazilo majetok Putinovho oligarchu

 Webnoviny  31. júl 2023  181  
Päťhviezdičkový hotel aj firma na výrobu elektrosúčiastok, Česko zmrazilo majetok Putinovho oligarchu

31.7.2023 (SITA.sk) - České úrady zasiahli proti ruskému oligarchovi s majetkom v Česku. Finančný analytický úrad zablokoval bankové účty a zmrazil aktíva Vladimira Jevtušenka v hodnote stoviek miliónov korún. Jevtušenko má úzke väzby na šéfa Kremľa Vladimira Putina. Informuje o tom web Českej televízie.

Ovláda firmu, hotely aj nehnuteľnosti


Jevtušenko je dosiaľ najvýznamnejším ruským podnikateľom, na ktorého sa Česko zameralo. Minulý mesiac bol zaradený na sankčný zoznam Česka. Len v Karlových Varoch má nehnuteľnosti v hodnote viac ako 500 miliónov korún.

V Česku skryte ovláda firmu na výrobu elektrosúčiastok a vlastní hotely. V Rusku jeho firmy vyrábajú a dodávajú zbraňové systémy pre ozbrojené zložky.

Sankčný zoznam Česka


Jevtušenkovi, ktorý sa v deň začatia invázie na Ukrajinu zúčastnil na stretnutí s Putinom, odstavil Finančný analytický úrad i karlovarský päťhviezdičkový hotel Savoy Westend. V minulých rokoch v ňom boli ubytovaní významní ruskí politici, umelci a podnikatelia. Niektorí z nich sú teraz na sankčných zoznamoch.

Hotel momentálne funguje v obmedzenom režime. Ubytovaní sú iba tí, ktorí si pobyt zaplatili do konca júna. Podľa vedenia hotela hrozí, že zamestnanci prídu o prácu.

Viac k témam: Česká vláda, ruskí oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, sankcie voči Rusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Päťhviezdičkový hotel aj firma na výrobu elektrosúčiastok, Česko zmrazilo majetok Putinovho oligarchu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.