Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Horiacu nákladnú loď Fremantle Highway odtiahli ďalej od pobrežia Holandska, na rad prídu záchranári

 Webnoviny  31. júl 2023  155  
Horiacu nákladnú loď Fremantle Highway odtiahli ďalej od pobrežia Holandska, na rad prídu záchranári

31.7.2023 (SITA.sk) - Horiacu nákladnú loď s tisíckami automobilov odtiahli na nové miesto ďalej od holandského pobrežia.

Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva informovalo, že loď Fremantle Highway dorazila na nové kotvisko 16 kilometrov severne od holandských ostrovov Schiermonnikoog a Ameland skôr ako sa očakávalo, keďže prúdy boli priaznivé.

Jeden člen posádky zahynul


Záchranné tímy plánujú čo najskôr nastúpiť na plavidlo a vykonať inšpekciu, uviedol rezort. Následne rozhodnú o ďalších krokoch.

Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Bremerhaven do Singapuru, keď ju krátko pred utorkovou polnocou zachvátil požiar. Loď vezie 3 783 nových áut vrátane 498 elektromobilov.

Požiar si vyžiadal život jedného člena posádky a ďalší utrpeli zranenia. V stredu skoro ráno posádku evakuovali. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Loď chcú odtiahnuť do prístavu


Podľa fotografií z lode už nevychádza takmer žiaden dym. Úrady chcú Fremantle Highway odtiahnuť do prístavu. Ten zatiaľ nie je známy.

„Čiastočne to závisí od situácie na palube nákladnej lode, očakávaných poveternostných podmienok a dostupného prístavu so správnymi zariadeniami,“ vysvetlilo spomenuté ministerstvo.

Viac k témam: Fremantle Highway, Nákladná loď, Požiar lode
Zdroj: SITA.sk - Horiacu nákladnú loď Fremantle Highway odtiahli ďalej od pobrežia Holandska, na rad prídu záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.