Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko stratilo ďalšie dve bojové lietadlá, ukrajinské letectvo ich zostrelilo na východnom fronte

 Webnoviny  19. február 2024  171  
Rusko stratilo ďalšie dve bojové lietadlá, ukrajinské letectvo ich zostrelilo na východnom fronte

19.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské letectvo v pondelok ráno zničilo ďalšie dve ruské lietadlá, a to stíhací bombardér Suchoj Su-34 a stíhačku Su-35. Uviedli to na sociálnych sieťach hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj a veliteľ ukrajinského letectva Mykola Oleščuk. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ukrajinské vzdušné sily v pondelok ráno zničili dve ruské lietadlá, ktoré zhadzovali riadené bomby na pozície ukrajinských vojakov," oznámil Syrskyj. Lietadlá zostrelili na východnom fronte, dodal Oleščuk.

V sobotu jednotky ukrajinského letectva podľa Kyjeva zničili dva ruské stíhacie bombardéry Su-34 a jednu stíhačku Su-35.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: bombardér Su-34, Ruské lietadlá, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačka Su-35, Ukrajinské letectvo, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo ďalšie dve bojové lietadlá, ukrajinské letectvo ich zostrelilo na východnom fronte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.