Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Dobytie Avdijivky nepreukazuje schopnosť Rusov dosahovať významné územné zisky, konštatuje ISW

 Webnoviny  19. február 2024  174  
Dobytie Avdijivky nepreukazuje schopnosť Rusov dosahovať významné územné zisky, konštatuje ISW

19.2.2024 (SITA.sk) - Napriek tomu, že Rusko dobylo mesto Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, ruská armáda nepreukázala schopnosť dosahovať významné územné zisky, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Dobytie Avdijivky by sa nemalo považovať za demonštráciu tejto schopnosti," konštatuje najnovšia správa ISW o vývoji vojny na Ukrajine. Od októbra 2023 sa totiž ruským silám podarilo postúpiť v Avdijivke a okolí o menej ako 10 kilometrov, dodáva inštitút. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKampaň v Avdijivke bola pre Rusko podľa ISW mimoriadne nákladná z hľadiska strát vojakov a techniky. Ukrajinský generál Oleksandr Tarnavskyj uviedol, že len od 1. januára tohto roka Moskva pri Avdijivke stratila viac ako 20-tisíc vojakov, 199 tankov a 481 bojových obrnených vozidiel pechoty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, okupované územia, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Dobytie Avdijivky nepreukazuje schopnosť Rusov dosahovať významné územné zisky, konštatuje ISW © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.