Pondelok, 11. december 2023
Polojasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko smeruje k ďalšej katastrofe, počet prípadov velezrady sa desaťnásobne zvýšil

 Webnoviny   8. august 2023  114  
Rusko smeruje k ďalšej katastrofe, počet prípadov velezrady sa desaťnásobne zvýšil

8.8.2023 (SITA.sk) - Rusko údajne smeruje k tomu, že bude mať desaťnásobne viac prípadov velezrady ako vlani. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na ruský nezávislý web Cholod, ktorý analyzoval verejne dostupné záznamy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Otvorenie nových trestných prípadov


Od januára do júla našiel 82 otvorení takýchto trestných prípadov. Miera pribúdania prípadov vlastizrady sa však zrýchľuje. Súčasným tempom by do konca roka mohli v Rusku otvoriť až 250 prípadov.

Bolo by to viac ako za ostatných 20 rokov dohromady. Webstránka vo svojej analýze zistila, že 59 obžalovaných v 82 známych prípadoch je obvinených z konania v prospech Ukrajiny. Traja sú obvinení z práce pre Čínu, dvaja pre USA, jeden pre Spojené kráľovstvo a jeden pre Nemecko.

Neverejné vyšetrovanie


Ruský ľudskoprávny projekt Pervij Otdel varuje, že skutočný počet je oveľa vyšší, keďže niektoré vyšetrovania ruské úrady nikdy nezverejnia. Projekt tiež upozornil, že obžalovaní sú čoraz viac vystavovaní mučeniu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Mučili mladých, starých aj chorých. Máme dokonca informácie o mučení svedkov,“ vyjadril sa právnik Jevgenij Smirnov.

Viac k témam: Mučenie, rusko-ukrajinský konflikt, Trestný čin, Velezrada, Vlastizrada
Zdroj: SITA.sk - Rusko smeruje k ďalšej katastrofe, počet prípadov velezrady sa desaťnásobne zvýšil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.