Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Pomoc Ukrajine stále pretrváva, nemenovaná krajina jej kúpila 50 tankov Leopard 1 z Belgicka

 Webnoviny   8. august 2023  92  
Pomoc Ukrajine stále pretrváva, nemenovaná krajina jej kúpila 50 tankov Leopard 1 z Belgicka

8.8.2023 (SITA.sk) - Nemenovaná krajina kúpila Ukrajine 50 tankov Leopard 1 z Belgicka. Prvé stroje už odtiaľ poslali v pondelok ráno.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom spravodajský portál Európska pravda s odvolaním sa na belgické médium Business AM. Dané tanky pred niekoľkými rokmi úplne vyradili z belgickej armády a kúpila ich spoločnosť OIP Systems za 15-tisíc eur za kus v podstate ako šrot.

Po dôkladnej rekonštrukcii sú už prvé Leopardy na ceste na Ukrajinu, pričom idú cez Nemecko a Taliansko. Po ceste ich vybavia novými zbraňovými systémami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Krajina, ktorá tanky kúpila, zostáva neznáma. Dosiaľ len Nemecko, Dánsko a Holandsko oznámili úmysel dodať Ukrajine tanky Leopard 1.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, tank Leopard 1 A5
Zdroj: SITA.sk - Pomoc Ukrajine stále pretrváva, nemenovaná krajina jej kúpila 50 tankov Leopard 1 z Belgicka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.