Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Wagnerovci v Bielorusku údajne stavajú stanové mestečko, nachádza sa blízko hranice s Černihivskou oblasťou

 Webnoviny   8. august 2023  119  
Wagnerovci v Bielorusku údajne stavajú stanové mestečko, nachádza sa blízko hranice s Černihivskou oblasťou

8.8.2023 (SITA.sk) - Ruská žoldnierska Wagnerova skupina údajne stavia v Bielorusku neďaleko ukrajinskej hranice stanové mestečko. Mestečko na letisku Zjabrovka by malo ubytovať okolo tisíc žoldnierov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTvrdí to ukrajinské Národné centrum odporu, podľa ktorého tábor využijú na rozvratné aktivity v Černihivskej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Wagnerovci, ktorí sú v Bielorusku po krátkej vzbure voči Moskve, majú za sebou históriu aktivít provokatívne blízko hraníc s inými krajinami. Americký Inštitút pre štúdium vojny nedávno uviedol, že wagnerovci absolvovali výcvikové cvičenia v tábore v Breste pri hranici s Poľskom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Wagnerovci v Bielorusku údajne stavajú stanové mestečko, nachádza sa blízko hranice s Černihivskou oblasťou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.