Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko referendami na Ukrajine porušuje suverenitu krajiny a ľudské práva, tvrdí Borrell

 Webnoviny  28. september 2022  42
Rusko referendami na Ukrajine porušuje suverenitu krajiny a ľudské práva, tvrdí Borrell

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) odsudzuje nelegálne referendá, ktoré zorganizovali proruské orgány na Ukrajine, aj ich sfalšovaný výsledok. V stredu to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Toto je ďalšie porušenie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny uprostred systematického porušovania ľudských práv. Chválime odvahu Ukrajincov, ktorí sa aj naďalej stavajú proti ruskej invázii a odolávajú jej,“ cituje Borrella spravodajská televízia CNN.

Proruské úrady organizovali pseudoreferendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, pričom tvrdia, že za pripojenie sa k Rusku hlasovala prevažná väčšina ľudí. Referendá, ktoré sú na základe medzinárodného práva nezákonné, Ukrajina a krajiny na Západe odmietli ako podvod.

Viac k témam: Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko referendami na Ukrajine porušuje suverenitu krajiny a ľudské práva, tvrdí Borrell © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.