Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Kanada uvalí ďalšie sankcie na Rusov, ktorí pomáhali pri pseudoreferendách na Ukrajine

 Webnoviny  28. september 2022  41
Kanada uvalí ďalšie sankcie na Rusov, ktorí pomáhali pri pseudoreferendách na Ukrajine

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Kanada uvalí ďalšie sankcie na „osoby a subjekty“ zapojené do uskutočnenia pseudoreferend v okupovaných častiach Ukrajiny. V utorok to oznámil kanadský premiér Justin Trudeau s tým, že „Kanada neuznáva a nikdy neuzná výsledky týchto falošných referend alebo ruský pokus o nezákonnú anexiu ukrajinských území“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Proruské úrady organizovali pseudoreferendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporožskej oblasti, pričom tvrdia, že za pripojenie sa k Rusku hlasovala prevažná väčšina ľudí. Referendá, ktoré sú na základe medzinárodného práva nezákonné, Ukrajina a krajiny na Západe odmietli ako podvod.

Viac k témam: Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanada uvalí ďalšie sankcie na Rusov, ktorí pomáhali pri pseudoreferendách na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.