Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko podľa Britov buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vidia za tým jeden dôvod

 Webnoviny  28. september 2022  99  
Rusko podľa Britov buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vidia za tým jeden dôvod

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vo svojej dennej správe o vývoji vojny na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko to podľa neho robí „pravdepodobne preto, že ukrajinský postup teraz ohrozuje časti Luhanskej oblasti, keď sa končí hlasovanie v referende o pristúpení k Ruskej federácii“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Rezort tiež poukázal na to, že Ukrajina v posledných dňoch napreduje vo svojich ofenzívnych operáciách na severovýchode krajiny.

„Jednotky postupujú pomaly najmenej na dvoch osiach východne od línie riek Oskil a Siverskyj Donec, kde sa sily skonsolidovali po predchádzajúcom postupe začiatkom mesiaca,“ uviedlo ministerstvo. Poznamenalo tiež, že v Chersonskej oblasti pokračujú ťažké boje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko podľa Britov buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vidia za tým jeden dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.