Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusko má v úmysle ísť ďalej, riziko útoku na Moldavsko je veľmi vysoké, vyhlásil šéf tamojšej rozviedky
Webnoviny 20. december 2022 508
20.12.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf moldavskej spravodajskej služby Alexandru Musteata vyhlásil, že pretrváva „veľmi vysoké“ riziko novej ruskej ofenzívy smerom na východ krajiny vrátane Podnesterska kontrolovaného Rusmi. V rozhovore pre TVR Moldova povedal, že Rusko sa naďalej snaží zabezpečiť si pozemný koridor cez Ukrajinu do Podnesterska, kde sa nachádza 1500 ruských vojakov a veľké zásoby zbraní zo sovietskych čias.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Otázka neznie, či Rusko podnikne nový postup smerom k územiu Moldavska, ale kedy tak spraví. Z informácií, ktoré máme, má Ruská federácia v úmysle ísť ďalej,“ povedal Musteata.
Dodal, že moldavská spravodajská služba sa domnieva, že Moskva zvažuje niekoľko scenárov, ako sa dostať do Moldavska - s možným spustením ofenzívy buď v januári až februári, alebo v marci až apríli.
Minulý týždeň hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj povedal, že Rusko sa pripravuje na nový útok na Ukrajinu „už v januári, ale pravdepodobnejšie na jar“, pričom sa podľa neho bude snažiť zatlačiť ukrajinské sily a potenciálne sa po druhý raz pokúsi dobyť Kyjev.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko má v úmysle ísť ďalej, riziko útoku na Moldavsko je veľmi vysoké, vyhlásil šéf tamojšej rozviedky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO