Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Putin trikrát odložil dátum invázie na Ukrajinu, armáda situáciu zrejme podcenila a vojakov „nabalila“ len na pár dní

 Webnoviny  20. december 2022  36
Putin trikrát odložil dátum invázie na Ukrajinu, armáda situáciu zrejme podcenila a vojakov „nabalila“ len na pár dní

20.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin až trikrát odložil plánovanú inváziu na Ukrajinu po konzultáciách s náčelníkom generálneho štábu ozbrojených síl Ruska Valerijom Gerasimovom a ministrom obrany Sergejom Šojguom. Povedal to predstaviteľ ukrajinských spravodajských služieb Vadym Skibickyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa neho ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) naliehala na Gerasimova, aby pokročil s inváziou, keďže Rusko do jej prípravy investovalo značné množstvo zdrojov.

„Podľa našich informácií bola ofenzíva už tretíkrát odložená v polovici februára,“ uviedol Skibickyj na webe hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

Skibickyj dodal, že ruské vojenské jednotky zapojené do plánovanej invázie dostali jedlo, muníciu a palivo iba na tri dni, čo naznačuje, že Rusko možno vážne podcenilo situáciu.

Podľa mnohých nezávislých analýz a vyšetrovaní rozhodnutie Ruska napadnúť Ukrajinu prijal Putin v stupni vysokej izolácie od všetkých s výnimkou svojich najbližších osobných dôverníkov. Tento faktor je mnohými odborníkmi považovaný za kľúčový dôvod skorých neúspechov ofenzívy na Kyjev.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: FSB Ruská spravodajská agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin trikrát odložil dátum invázie na Ukrajinu, armáda situáciu zrejme podcenila a vojakov „nabalila“ len na pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.