Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Ruské vzdušné operácie sú neúčinné, útoky na ukrajinské letiská boli zbytočné

 Webnoviny   7. august 2023  168  
Ruské vzdušné operácie sú neúčinné, útoky na ukrajinské letiská boli zbytočné

7.8.2023 (SITA.sk) - Ruské vzdušné sily vysielajú na podporu bojov na Ukrajine značné zdroje, ale tie nemajú žiadne „rozhodujúce operačné účinky“. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jedným z dôvodov neúčinnosti vzdušných operácií podľa neho je, že Moskva obmedzuje veľkú väčšinu svojich nasadení na územie kontrolované Ruskom, čo je čiastočne pre hrozbu ukrajinskej protivzdušnej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Správa z Londýna podporuje tvrdenia ukrajinských vzdušných síl z víkendu. Hovorca Jurij Ihnat povedal, že ruské útoky na ukrajinské letiská sa ukázali ako zbytočné, pretože ich lietadlá sa premiestňujú skôr, ako stihnú zasiahnuť.

Naše lietadlá sa pohybujú rýchlo a naši piloti vedia, ako sa vysporiadať s nepriateľom v aktuálnom stave,“ vyjadril sa Ihnat s tým, že majú desiatky leteckých základní na operačných úrovniach a „nepriateľ preto nebude môcť tak ľahko zničiť naše letectvo“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Letecká základňa, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Vzdušné sily
Zdroj: SITA.sk - Ruské vzdušné operácie sú neúčinné, útoky na ukrajinské letiská boli zbytočné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.