Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Plánovali v Mykolajivskej oblasti útok na Zelenského? Žena zisťovala aj približnú trasu prezidentovej návštevy

 Webnoviny   7. august 2023  151  
Plánovali v Mykolajivskej oblasti útok na Zelenského? Žena zisťovala aj približnú trasu prezidentovej návštevy

7.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zadržala ruskú informátorku, ktorá sa podieľala na príprave ruského náletu na Mykolajivskú oblasť počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ako uviedla služba, na ktorú sa odvoláva televízia CNN, pred jeho návštevou zbierala o nej spravodajské informácie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj navštívil Mykolajivskú oblasť koncom júla. Údajná konšpirátorka podľa SBU chcela určiť čas a zoznam miest približnej trasy prezidenta v oblasti.

Agenti SBU však získali informácie o „podvratných aktivitách podozrivej“ a prijali ďalšie bezpečnostné opatrenia. Žena mala tiež zistiť polohu systémov elektronického boja a skladov s muníciou ozbrojených síl.

Podozrivá je podľa služby obyvateľka Očakova na južnej Ukrajine a niekdajšia predavačka vo vojenskom obchode na území jednej vojenskej jednotky v oblasti. Údajne cestovala po okrese a nahrávala si lokality ukrajinských objektov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Mykolajiv, ruská informátorka, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Plánovali v Mykolajivskej oblasti útok na Zelenského? Žena zisťovala aj približnú trasu prezidentovej návštevy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.