Piatok, 11. apríl 2025
Mimoriadne správy
Ruské sily vykonali ďalších viac ako 60 náletov, ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu
Webnoviny 12. november 2023 326 0

12.11.2023 (SITA.sk) - Ruské sily za uplynulých 24 hodín dostali do 80 bojových akcií so silami Ukrajiny. Na rannom brífingu to oznámil generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Podľa neho Rusi tiež podnikli jeden raketový útok, 63 náletov a 64 útokov zo salvových raketometov. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.
V noci ruské sily spustili ďalší raketový a vzdušný útok na Ukrajinu, pričom použili dve riadené strely Ch-59 a jednu balistickú raketu Iskander-M. Ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu, no predstavitelia stále zhromažďujú informácie o obetiach a škodách.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)
Ukrajinské sily zase v stredu vykonali 10 náletov, pričom zasiahli dva ruské delostrelecké systémy, osem koncentrácií ruských vojakov, zbraní a vojenskej techniky a dva ruské systémy protivzdušnej obrany.
Viac k témam: Iskander-M, Protivzdušná obrana, Raketový útok, ruské sily, ruské útoky, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské sily vykonali ďalších viac ako 60 náletov, ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Počas výcviku sa v Stredomorí zrútilo vojenské lietadlo, stav posádky nie je známy