Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto

 Webnoviny  15. september 2022  41
Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto

15.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda v stredu večer odpálila osem riadených striel a zasiahla hrádzu Karačunivskej vodnej nádrže. Prezident Volodymyr Zelenskyj i starosta neďalekého Kryvého Rihu Oleksandr Vilkul uviedli, že cieľom tohto teroristického útoku bolo zaplaviť mesto. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Počas noci odstraňovali v Kryvom Rihu následky ruského raketového útoku a na dvoch miestach museli vyhodiť do vzduchu hrádzu. V dôsledku útoku stúpla hladina na rôznych úsekoch rieky Inhulec z metra na takmer dva metre.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Prietok v rieke sa postupne podarilo znížiť a hladina klesla o 40 centimetrov, no zaplavených bolo 112 súkromných domov v dvorov. Útok taktiež poškodil vodovodné potrubie, čo spôsobilo, že v Sofijive zostalo bez vody takmer päťtisíc ľudí.

Rusi útočili na Kryvyj Rih i počas štvrtka. Úrady vyzvali ľudí, aby zostali v úkrytoch a nič nezverejňovali na sociálnych sieťach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.