Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy

 Webnoviny  15. september 2022  55
Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy

15.9.2022 (Webnoviny.sk) - Americký spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí v jeho druhom federálnom procese. Ako referuje spravodajský web BBC, porota odsúdila 55-ročného Kellyho v šiestich z celkovo trinástich bodov obžaloby v súdnom prípade, ktorý v jeho rodnom Chicagu trval štyri týždne.

Sexuálne obrázky detí


Umelec, vlastným menom Robert Sylvester Kelly, bol v stredu uznaný vinným v troch bodoch obžaloby z navádzania neplnoletých na sex a v troch bodoch obžaloby z vytvárania sexuálnych obrázkov detí. Porota ho neuznala vinným z marenia spravodlivosti v súvislosti s jeho súdnym procesom v roku 2008, ktorý sa skončil oslobodzujúcim rozsudkom.

Verdikt prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo federálny sudca v New Yorku v júni odsúdil Kellyho na 30 rokov väzenia za vydieranie a obchodovanie so sexom. Na základe tohto rozsudku 55-ročný Kelly nebude mať nárok na prepustenie, kým nebude mať okolo 80 rokov.

Vodca nátlakovej skupiny


Na Kellyho navyše ešte čakajú dva súdne procesy týkajúce sa sexuálneho zneužívania - jeden v Minnesote a jeden na štátnom súde v Chicagu.

Vlani bol Kelly uznaný vinným z využitia jeho slávy na sexuálne zneužívanie žien a detí počas dvoch desaťročí. Bol vodcom násilnej a nátlakovej skupiny, prostredníctvom ktorej lákal ženy a deti na sexuálne zneužívanie, vykorisťoval ženy v rôznych amerických štátoch a vyrábal detskú pornografiu.

Viac k témam: Obvinenie, Sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Spevák R. Kelly bol uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí, čakajú ho ešte dva súdne procesy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.