Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Ruské delostrelectvo poškodilo tepelnú elektráreň v Doneckej oblasti, jedna obec zostala bez elektriny

 Webnoviny  31. október 2023  148  
Ruské delostrelectvo poškodilo tepelnú elektráreň v Doneckej oblasti, jedna obec zostala bez elektriny

31.10.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda zaútočila na tepelnú elektráreň ukrajinskej energetickej spoločnosti DTEK v Doneckej oblasti neďaleko frontu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bez elektriny zostala jedna obec. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ukrajinského ministra vnútra Ihora Klymenka. Minister konštatoval, že energetické zariadenie v Doneckej oblasti Rusi bombardovali delostrelectvom.

Rusko v noci na utorok zaútočilo na jednu z tepelných elektrární v Doneckej oblasti. Tento teroristický útok vážne poškodil zariadenie a obyvatelia jednej z obci neďaleko elektrárne zostali bez elektriny a vody. Našťastie nie sú nijaké obete,“ uviedla firma DTEK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, Elektráreň, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister vnútra, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské delostrelectvo poškodilo tepelnú elektráreň v Doneckej oblasti, jedna obec zostala bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.