Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bomby

 Webnoviny  19. apríl 2024  92  
Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bomby

19.4.2024 (SITA.sk) - Rusko zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, keďže bahnité polia vysychajú a umožňujú tankom a obrneným vozidlám prístup na kľúčové pozície.

Ako referuje web news.sky.com, Moskva sa čoraz viac prikláňa k používaniu satelitne navádzaných kĺzavých bômb, ktoré umožňujú lietadlám zasiahnuť ukrajinské ciele z bezpečnej vzdialenosti.

Tlačia sa k Časiv Jar


Po tom, ako ruskí okupanti vo februári dobyli ukrajinskú baštu Avdijivka, sa teraz ruskí vojaci tlačia smerom k horskému mestu Časiv Jar, čo by im umožnilo posunúť sa smerom k Sloviansku a Kramatorsku - kľúčovým mestám v Doneckej oblasti, ktoré zostávajú pod kontrolou Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko nezákonne anektovalo Doneckú oblasť a tri ďalšie regióny v roku 2022 a jedným z kľúčových vojnových cieľov Kremľa je ovládnuť Donbas.

Putin chce vytvoriť sanitárnu zónu


Ruský vodca Vladimir Putin, ktorý si v marci zabezpečil ďalšie funkčné obdobie vo funkcii ruského prezidenta, vyhlásil, že chce vytvoriť „sanitárnu zónu“ na ochranu pohraničných oblastí Ruska.

Hoci nezachádzal do podrobností, ruskí milbloggeri a experti uviedli, že Moskva by sa mohla pokúsiť dobyť aj druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkiv, ktoré sa Rusko pokúsilo dobyť v prvých dňoch vojny, no nepodarilo sa mu to.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bomby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.