Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  24,3 °C
Mimoriadne správy

Iránsky konzulát v Paríži obkľúčila polícia, zadržala podozrivého muža s výbušninou (video)

 Webnoviny  19. apríl 2024  88  
Iránsky konzulát v Paríži obkľúčila polícia, zadržala podozrivého muža s výbušninou (video)

19.4.2024 (SITA.sk) - Parížska polícia v piatok oznámila, že vykonáva operáciu na iránskom konzuláte po tom, čo svedok oznámil, že pred budovou videl muža s granátom a vestou s výbušninami. Predstaviteľ parížskej polície uviedol, že muža spozorovali v piatok okolo 11:00 a polícia spustila špeciálnu operáciu hneď, ako ju upozornili.Motívy muža neboli bezprostredne jasné. Polícia uviedla, že muža zadržali, ale neinformovala, či našla nejaké zbrane.

Nebol hlásený žiadny výbuch, uviedol policajný predstaviteľ. Zábery vo francúzskej televízii a na sociálnych sieťach ukazovali políciu v okolí budovy. K incidentu došlo v čase zvýšeného napätia na Blízkom východe.

Viac k témam: Francúzska polícia, Výbušnina, Zadržanie, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Iránsky konzulát v Paríži obkľúčila polícia, zadržala podozrivého muža s výbušninou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.