Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

NATO sa rozhodlo dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany, uviedol generálny tajomník Stoltenberg

 Webnoviny  19. apríl 2024  94  
NATO sa rozhodlo dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany, uviedol generálny tajomník Stoltenberg

19.4.2024 (SITA.sk) - Ministri obrany krajín Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa rozhodli dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web news.sky.com, v piatok to uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Nórsky politik povedal, že viacerí spojenci NATO prijali konkrétne záväzky, pričom očakáva, že o nich budú čoskoro informovať.

„Okrem Patriotov existujú aj ďalšie zbrane, ktoré môžu spojenci poskytnúť, vrátane (francúzskeho systému) SAMP/T a mnoho ďalších, ktorí nemajú dostupné systémy, sa zaviazali poskytnúť finančnú podporu na ich nákup pre Ukrajinu,“ povedal Stoltenberg novinárom v Bruseli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, systémy protivzdušnej obrany
Zdroj: SITA.sk - NATO sa rozhodlo dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany, uviedol generálny tajomník Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.