Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi zaútočili raketami na Odesu a zasiahli blízko miesta stretnutia ukrajinského prezidenta s gréckym premiérom

 Webnoviny   6. marec 2024  86  
Rusi zaútočili raketami na Odesu a zasiahli blízko miesta stretnutia ukrajinského prezidenta s gréckym premiérom

6.3.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda spustila raketový útok na Odesu práve v čase, keď bol v tomto ukrajinskom meste na brehu Čierneho mora na návšteve grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na grécky portál Protothema.

Podľa gréckeho zdroja mal byť terčom útoku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Nikto neutrpel zranenia


Jeho kolóna bola zameraná ruskými silami, pričom k výbuchu došlo, keď sa nachádzala asi 150 metrov od miesta, kde sa práve nachádzala grécka delegácia vedená Mitsotakisom. Nikto z gréckej delegácie údajne neutrpel žiadne zranenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Neexistujú žiadne problémy s bezpečnosťou premiéra a gréckej delegácie,“ uviedli oficiálne vládne zdroje. „Všetci sme v poriadku,“ uviedol v komentári tajomník gréckej vlády Stavros Papastavrou.

Grécke médiá pred stretnutím Zelenského s Mitsotakisom informovali, že grécke úrady nariadili pripraviť na presun na Ukrajinu balík techniky a zbraní, ktoré už grécke ozbrojené sily nepoužívajú.

Na chránené miesto to nestíhali


Mitsotakis povedal, že k výbuchu došlo blízko nich. „Prezident Zelenskyj a jeho tím nám ukázali a vysvetlili dôležitosť prístavu a čo sa robí na obnovenie a posilnenie ukrajinskej námornej cesty a ako bola poškodená počas útokov. Na samom konci sme počuli varovanie pred náletom a výbuchy, ktoré sa vyskytli veľmi blízko nás. Nemali sme čas dostať sa na chránené miesto a bol to veľmi silný zážitok,“ poznamenal grécky premiér.

„Vidíte, s kým máme do činenia. Je im (Rusom) jedno, kam udrú. Viem, že dnes boli obete na životoch, ešte nepoznám všetky podrobnosti, ale viem, že tam sú ľudia, ktorí boli zabití a zranení,“ povedal Zelenskyj a zdupľoval, že Ukrajina potrebuje viac systémov protivzdušnej obrany.

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi zaútočili raketami na Odesu a zasiahli blízko miesta stretnutia ukrajinského prezidenta s gréckym premiérom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.